Czy uderzenie wody sodowej może być niebezpieczne?

Pierwotnie ten tekst miał zostać opublikowany we wtorek, ale jak doskonale wiecie, albo przynajmniej się domyślacie – grudzień – to dla funkcjonariuszy Policji jeden z “najgorętszych” miesięcy w ciągu roku 🙂

Przez wszystkie lata pracy w Polskiej Policji doświadczałem najróżniejszych sytuacji. Na swojej drodze spotykałem ludzi z najróżniejszych środowisk, grup zawodowych i społecznych. Jak w życiu, tak i w mojej pracy z jednymi jest łatwiej, z innymi trudniej, a kolejni są do tego stopnia hermetyczni, że normalna, nieskrępowana komunikacja i dogadanie staje się kompletnie niemożliwe.

Wbrew pozorom najtrudniej jest z osobami stanowiącymi społeczne ekstrema. Zarówno z tymi zdegenerowanymi, niemającymi wiele do stracenia, jak i tymi bardzo bogatymi, w skład, których zaliczam także – polityków. W ciągu tych 7 lat służby w Policji, życie skrzyżowało moje drogi chociażby z: kilkoma posłami na Sejm, kilkoma radnymi Urzędu Miasta, youtuberami, autorami książek, infuencerami, ale również ze sportowcami (np. niegdysiejszym piłkarzem reprezentacji polski).

Polecane teksty:

Dziś chciałbym opowiedzieć Wam o tym, jak ciężka potrafi być praca funkcjonariusza. Za przykład posłuży mi film, który opublikowano na youtube na kanale – HI_5. Film rozpoczyna scena przejażdżki samochodem twórcy rzeczonego kanału, wraz z uczestnikiem programu telewizyjnego nadawanego na kanale TTV pt. “Gogglebox”, a także projektu “Strong Ekipa”- Dominikiem Abusem.

Masz prawo nie znać tej produkcji, bo to program w zasadzie o niczym. Ludzie oglądają TV, a ich zadanie polega na komentowaniu innych programów. 

Z uwagi na zastrzeżenia, co do stanu pojazdu uniemożliwiające poruszanie się po drogach publicznych mężczyzn zatrzymano do kontroli drogowej. Powodem kontroli był brak tablicy rejestracyjnej, oraz przyciemniane szyby –  Art. 66 ust. 1 pkt 5 Ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Jak widzisz kontrola drogowa nie była wymysłem funkcjonariuszy, którzy to za wszelką cenę chcieli przyczepić się do kierującego drogi samochód mężczyzny. Wynikała z określonych przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.

Rzecz jasna jak to “pseudo-celebryci” mają w zwyczaju tak i tym razem cała interwencja została zarejestrowana. Z perspektywy czasu śmiało mogę stwierdzić – bardzo dobrze, że tak się stało 🙂 

Funkcjonariusz widoczny na nagraniu postępując zgodnie z ogólnie obowiązującym algorytmem przeprowadził całą interwencję informując o wykroczeniach i całej procedurze. Rozpytał mężczyzn na temat braku tablicy rejestracyjnej, oraz nieprzepuszczalności szyb. Funkcjonariusz był profesjonalny, stanowczy i bardzo treściwy. Ostatnią rzeczą jaką można byłoby o zachowaniu mundurowych powiedzieć byłby – brak kultury i złe podejście…

Właśnie w taki sposób zachowania policjantów określił Dominik Abus. Posądził funkcjonariuszy, że są – niemili, nie lubi ich i ma z nimi złe doświadczenia! 

Abus podczas kontroli drogowej zachowywał się w sposób roszczeniowy i impulsywny. Wypowiadał się w sposób nieodpowiedni twierdząc, że policjanci powinni mu służyć, gdyż on płaci na “nich” podatki. Funkcjonariusz prowadzący interwencję w znakomity sposób zripostował wszelkie jego docinki stwierdzając że – “takie odzywki to w telewizji”, oraz “za mało płaci Pan tych podatków”

Czytaj również: Obecna sytuacja polityczna w Polsce, czyli kto jest temu winny…?

Uczestnik “Gogglebox” opowiadał o tym, że w przeszłości miał różne doświadczenia. Opisywał, jak to funkcjonariusze w jednym z miast – mieli go pobić w 8 osób, oraz znieważyć. Kreował się na wiejskiego gangstera i prawdziwego twardziela, który ma konflikt z organami ścigania. Powiem szczerze, że p. Abus jest zbyt mały, żeby Polska Policja miała się nim przejmować, aczkolwiek pomówienie mojej formacji zasługiwałoby na złożenie stosownego zawiadomienia do Prokuratury.

Z uwagi na ww. wykroczenia mężczyźnie zabrano dowód rejestracyjny. Otrzymał pokwitowanie, z którym to po usunięciu defektów powinien stawić się w stacji kontroli pojazdów. Dopiero po wydaniu pozytywnej decyzji SKP dowód rejestracyjny zostaje zwrócony. Ponadto wystawiono mu mandat karny kredytowany oscylujący na 100 pln.

Podczas kontroli Abus sugerował, że zamiast mandatu wolałby zapłacić pieniądze na biedne dzieci. Ależ nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobił. Jak doskonale wiesz z jego strony to jedynie taka zagrywka w stylu naszych polityków, aby spolaryzować całą dyskusję. Sprowadzając argument drugiej strony do poziomu absurdu.

Reasumując, Dominik Abus podczas całej interwencji zachowywał się jak burak i zwykły cham. Z jego butów na wszystkie możliwe strony wysypywała się słoma. Bez zdania racji wyjeżdżał z tekstami, że “czasy pałowania ludzi się skończyły”, oraz “będziemy rozmawiali przez adwokata”. Normalni ludzie tak nie rozmawiają. Szczególnie, gdy druga strona jest nad wyraz profesjonalna i zachowuje się z klasą. Ta wątpliwa popularność i zapewne idący za nią zastrzyk gotówki sprawił, że Abusowi zwarło w głowie synapsy i odkleił się od rzeczywistości. Poczuł się niczym na planie telewizyjnych wypocin i zaczął grać pod wyświetlenia.

Prawda jest taka, że Policjanci, gdyby naprawdę chcieli zrobić mu na złość to mogli wypunktować każde z jego niedopuszczalnych zachowań. Nakładając sumarycznie znacznie wyższą kwotę mandatów, albo nawet kierując do Sądu wniosek o ukaranie.

Wypada zadać pytanie – w jakim kierunku zmierza świat, jeśli takich ludzi, jak Dominik Abus kreujemy na celebrytów i dajemy im w ogóle jakąkolwiek atencje? 

Z uwagi na usunięcie filmu z kanału HI_5 odsyłam do materiału ‘Sierżanta Bagiety’, gdzie nadal dostępne są wycinki wspomnianego nagrania. Jestem bardzo ciekaw, czy znasz tę sytuację i co o niej myślisz? Zapraszam do komentowania.

Zapoznaj się również z: W społeczeństwie nie ma miejsca na przemoc seksualną

Dziękuję, że przeczytałaś / przeczytałeś mój artykuł i proszę Cię bardzo o podzielenie się nim z Twoimi znajomymi. Im więcej osób z tego skorzysta, tym będę szczęśliwszy. I myślę, że im także może się on przydać. Dzielcie się na Facebooku, Instagramie, Twitterze, mailem – gdzie tylko chcecie i uznacie za stosowne. Zapraszam również do odwiedzenia mojego konta FB i zadawania pytań.

Pozdrawiam!

Grafika na początku tekstu pochodzi od: Jastrząb Post

6 Comments

  1. Widziałam ten filmik i zagotowałam się jak woda na herbatę. Takiego popisu bucowatości nie widziałam bardzo dawno. Niestety, teraz fani abusopodobnych typów będą wylewać żółć na policję, a gdy ucierpią oni lub ktoś z ich rodziny, to przyjdą do was z podkulonym ogonem oczekując sprawiedliwości. Niby nie powinno się powielać stereotypów, ale ten “pan” swoją postawą tylko wbija gwóźdź do trumny potwierdzając, że zwykli ludzie słusznie nie mają dobrej opinii o napakowanych łysolach w sportowych samochodach. Pozdrawiam, życzę spokojnej służby i bezpiecznych powrotów do domu, szczególnie w tym czasie.

    1. Dziękuję Ci za ciepłe słowa i komentarz. Otóż, ta idea hawudepeizmu, która jest obecna wśród społeczeństwa potrafi rozwalić mnie na łopatki. Ileż to razy słyszałem i widziałem osoby, które wpierw z taką radością wyklinały mundurowych, a następnie jako pierwsze stawiały się na jednostce Policji, aby złożyć zawiadomienie. Jak się powiedziało A to honor nakazywałby powiedzieć B….
      Trzymaj się ciepło.

  2. Takie czasy. Mimo wszystko lepsze takie buce niż pijany aktor czy pOsieł na Sejm. Policja powinna mieć odpowiednie procedury i przeszkolenie (a także pewną ograniczoną ochronę prawną). Niestety jak w wielu innych przypadkach refleksja przyjdzie pewnie zbyt późno.

    1. To jest właśnie esencja pracy mundurowych. Wbrew pozorom procedury i przeszkolenie jest na całkiem dobrym poziomie. Wszystko rozbija się tak jak słusznie zauważyłeś o ochronę prawną, a dokładnie jej brak. Dzięki za komentarz.

  3. Odpowiadając na Twoje pytanie, wspomnianego “pato-celebryty”, jak i całego zajścia nie znam, gdyż staram się omijać szerokim łukiem ludzi znanych tylko z tego, że są znani. Podziwiam natomiast cierpliwość i rzeczowość wspomnianego przez Ciebie funkcjonariusza, a prokuratura istotnie powinna się o tym dowiedzieć.

Leave a Reply