O mnie i o blogu

Cześć 🙂 Jestem facetem po 30-tce, głową rodziny. Od kilku lat pracuję jako funkcjonariusz policji w jednym z największych miast w kraju.

Bloga Taki Jest Świat, tworzę dla Was od stycznia 2020 roku, pomysł jego utworzenia zakiełkował w mojej głowie podczas najgorszego okresu w moim życiu, jakim był wypadek i utrata sprawności w nogach. Postanowiłem w jakiś sposób przekuć tę negatywną energię i stan depresyjny, w którym w tamtym momencie się pogrążyłem, w coś dobrego, coś co niesie jakąś wartość. Zacząłem snuć nieśmiałe plany, spisywać przemyślenia i pomysły. Takim oto sposobem TJS ujrzał światło dzienne.

Interesuję się wieloma rzeczami, ale w głównej mierze chciałbym, aby zamieszczane tu teksty skupiały się wokół 3 tematów.

3 X P: Pieniądze; Policja; Polityka

Pieniądze – pracowałem w sektorze bankowym, oraz ukończyłem studia na kierunku Ekonomia i chętnie rozmawiam o szeroko pojętych finansach i przedsiębiorczości. Chciałbym skupiać się nad pomnażaniem pieniędzy, inwestowaniem nadwyżek finansowych, oszczędzaniem na przyszłość mojej i Waszych rodzin, zapewnieniem sobie godziwej emerytury, a także nad znalezieniem miejsc, w których każdy z nas może skutecznie ograniczyć swoje wydatki. Lubię posiadać na koncie taki zapas gotówki, który pozwala mi spać spokojnie. Porozmawiamy o giełdzie, funduszach ETF, kryptowalutach, oraz innych interesujących formach pomnażania swoich środków 🙂

Zachęcam do rejestracji na giełdzie Zonda 🙂

Policja – jestem w tym świecie od 2015 roku, widziałem mnóstwo dziwnych rzeczy, doświadczyłem niepojętych sytuacji. Zebrałem tysiące historii, którymi chciałbym się z Wami podzielić, wśród nich m.in.: ukończyłem szkołę policji (nie mylić z Akademią Policyjną, niestety nie było tam Hightower’a i Mahoney’a), przeszedłem wiele szkoleń, udzielałem pomocy starszym, miałem krew przyjaciół na rękach, informowałem ludzi o śmierci ich bliskich, zabezpieczałem mecze, ochraniałem protesty i zgromadzenia, uczestniczyłem w miesięcznicach smoleńskich, gasiłem pożary, reanimowałem niezliczone liczby ludzi, walczyłem o życie, wywoziłem gwiazdy sportowe i youtuberów na izbę wytrzeźwień, wypisywałem mandaty za maseczki 🙂 oraz robiłem wiele innych niezbędnych z punktu widzenia służby w policji rzeczy.

Polityka – jako funkcjonariuszowi publicznemu nie wolno mi na co dzień wygłaszać swojej opinii na tematy polityki, a najlepiej wykazywać się całkowitą apolitycznością. TJS jest jednak moim poletkiem, na którym nie zamierzam się w żaden sposób ograniczać. Opowiem Ci co myślę o polskiej scenie politycznej, obietnicach składanych przed wyborami, a także perełkach i gafach popełnianych przez obie strony politycznej barykady.

Właśnie na tych rzeczach zamierzam skupić się przy realizacji tego bloga. Już nie mogę się doczekać 🙂

Dlaczego warto czytać ten blog?

Jeśli kiedykolwiek zadawałeś sobie pytania:

 • Jak wygląda służba w Policji?
 • Czy ciężko się dostać do służb mundurowych?
 • Ile zarabia policjant i na ile pączków to wystarcza?
 • Czy wstąpiłbym do Policji, gdybym mógł wybrać ponownie?
 • Czy warto oszczędzać i inwestować?
 • Czy ZUS sprawi, że godnie będę żył na emeryturze?
 • Jak zacząć oszczędzać?
 • Co mnie najwięcej kosztuje i jak mądrzej wydawać pieniądze?
 • Jak wyjść z trudnej sytuacji finansowej?
 • Jak dokonywać największych zakupów w życiu (samochód, dom, działka) i jednocześnie nie przepłacać?
 • Ile kosztuje budowa domu?
 • W jaki sposób pozyskiwać pieniądze obok pracy na etacie?
 • Co wybrać myśląc o inwestycjach? Giełda, obligacje, kryptowaluty, lokata, kruszce?
 • Która postać z polskiej sceny politycznej najbardziej mnie bawi?
 • Co myślę na temat polityki zagranicznej naszego rządu?
 • W jakim kierunku zmierza stopa inflacji i jak się przed jej wzrostem obronić?

to ten blog jest dla Ciebie. Postaram się odpowiedzieć na te pytania 🙂

Dla bardziej wytrwałych i zaangażowanych przygotowałem również inne ciekawe tematy. Wśród nich między innymi:

 • Opowiem, gdzie pracowałem przed policją i jak tam zarabiałem?
 • Podywagujemy, co musiałoby się stać żebym odszedł z policji?
 • Podzielę się z Wami książkami, które zrobiły na mnie największe wrażenie.
 • Opowiem o tym jakie książki planuję wydać i jak przebiegają rozmowy z wydawnictwami?
 • Q&A – chciałbym również zaaktywizować Ciebie, jako najważniejszy element działalności bloga i chętnie odpowiedzieć na pytania

Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy ciekawe medium do wymiany poglądów, wiedzy i informacji.

Mam w tym miejscu do Ciebie ogromną prośbę: jeśli przeczytasz tu coś co wywoła u Ciebie jakieś pozytywne emocje, albo będzie wnosiło realną wartość do Twojego życia to proszę napisz mi o tym, czy to w komentarzu, czy też w wiadomości prywatnej. W tym szarym świecie dobrze jest czasami usłyszeć od drugiego człowieka coś pokrzepiającego 🙂

Na zakończenie powiem jeszcze jedno: jak każdy człowiek tak i ja popełniam gafy, robię błędy, nie mam monopolu na wiedzę. Pamiętaj, że zamieszczane tu teksty to moje spostrzeżenia oparte o własne doświadczenia. Jestem zwykłym facetem, który podejmuje czasami dobre, a czasami złe decyzje.

Bardzo się cieszę i dziękuję, że przebrnąłeś przez ten wstęp i ufam, że spotkamy się na moim blogu. Zapraszam również na mojego facebooka.

Będę niezmiernie wdzięczny, jeśli wesperz moje działania za pośrednictwem platformy Patronite. Z góry dziękuję 🙂

Proszę, abyś zapamiętał: że treści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów autora i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, że sam podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Serdecznie pozdrawiam,

#TJS