Home

Czy istnieje sposób, aby uzdrowić Polską politykę?

Nasza krajowa polityka to temat rzeka. Niestety zamiast rzeki o prostym korycie i spokojnym nurcie jest to raczej ciek przypominający Odrę po ubiegłorocznym incydencie ze złotymi algami w roli głównej. Jak mawiał mój śp. Dziadek „syf, kiła i mogiła!”. Od lat zauważalny na naszym rodzimym podwórku jest regres świata polityki, który następuje przy akompaniamencie upadku moralnego.…

Czytaj dalej…

Jak nie stać się ofiarą oszustów? pt. 1

Niezależnie od tego jak bardzo intensywne kampanie społeczne tworzyła by Polska Policja, albo jak bardzo kreatywne akcje podejmowały by władze samorządowe zawsze obecny będzie wśród społeczeństwa temat ewentualnych oszustw. Nie ma dnia żeby na komisariat nie przybyła kolejna ofiara działań oszustów. Oszustów, którzy wraz z wytężonymi działaniami stróżów prawa również ewoluują w swoich poczynaniach sięgając po coraz…

Czytaj dalej…

Jaka przyszłość może czekać Polską Policję?

Ostatnie lata były bardzo burzliwe jeśli chodzi o funkcjonowanie i odbiór Polskiej Policji. Wiele osób, twierdzi, że jako formacja nie musimy dążyć do poprawy naszego wizerunku, gdyż kluczowa jest jedynie nasza skuteczność. Po części się z tym stanowiskiem zgadzam, lecz nie do końca. Po co zatem tak wielki nacisk kładzie się na PR, jeżeli wizerunek nie byłby…

Czytaj dalej…

Dobro i pomoc nie uznają barw politycznych

Za nami 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak każdego roku tysiące wolontariuszy wyposażonych w kolorowe puszkami i czerwone serduszka wyruszyło na polskie ulice, aby nieść dobrą nowinę i zbierać pieniądze na szczytny cel. W tym roku zbierano pieniądze na walkę z sepsą. Tę samą sepsą, która w przestrzeni publicznej nie była dotąd podnoszona jako…

Czytaj dalej…

Jakie działania są w stanie poprawić sytuację Polskiej Policji?

Wpis ten jest inspirowany tekstami innych policyjnych blogerów, oraz komentarzami pojawiającymi się na witrynie #TakiJestŚwiat. We wszystkich wspomnianych wpisach pojawia się jeden wspólny mianownik. Służba w policji traktowana jest jako forma powołania. W znaczeniu obiegowym oznacza to posiadanie zdolności i predyspozycji do wykonywania jakiejś czynności z pobudek altruistycznych. Takie podejście ma jedną zasadniczą wadę, a mianowicie pozbawia czynnych…

Czytaj dalej…