Jakie zajęcia zarobkowe mogę podjąć spędzając czas w domu?

Źródło: pracawsieci

Pamiętasz, gdy w jednym z wcześniejszych wpisów na blogu opisywałem moment w swoim życiu podczas, którego byłem przykuty do wózka inwalidzkiego? Jeśli nie to jeden z wpisów poświęconych tamtemu okresowi znajdziesz tutaj.

Z uwagi na to, iż doświadczyłem w swoim życiu stanów przybicia, depresji i wiem, jak trudny to moment. Chciałbym w tym tekście pochylić się nad zajęciami, które możesz podjąć przebywając w domu. Zajęcia te mogą, po pierwsze stać się Twoim celem, aby nie myśleć o trudnym położeniu – tak też było w moim przypadku. Po drugie, mogą również przynieść Ci duże zarobki, jeśli podejdziesz do nich z należytym zapałem i determinacją.

Wielokrotnie w komentarzach, czy w wiadomościach prywatnych zadawano mi pytania, o to jakich zajęć można podjąć się w internecie, aby dorobić do pensji. Albo wręcz przeciwnie, jakie branże i działania pozwoliłyby na całkowite rzucenie pracy na etacie.

Jak doskonale wiesz, ja pomimo, że wciąż pełnię służbę w Policji działam również na kilku innych polach, o których chętnie kiedyś dokładniej Ci opowiem. Dziś przytoczę kilka działań – wśród nich znajdziesz takie, które sam w przeszłości podejmowałem, oraz takie, które rozpalają moją wyobraźnię, a tym samych chętnie sprawdziłbym się na ich polu.

Zapoznaj się z innymi tekstami: Rodzina, czyli opoka i przekleństwo w jednym

Pomysły na dodatkową pracę w domu

Wielkie pole do popisu dają social media. To za ich pośrednictwem stajesz się widoczny dla wszelkiej maści firm poszukującej pracowników. Taka aktywność automatycznie daje wiele możliwości rozwoju. Ponadto proponuję założenie profili na stronach: LinkedIN.com, Facebooku, Freelancer.com, czy Oferia.pl. Dobrze prowadzone profile na tych stronach pozwolą na znalezienie pracy w interesujących nas branżach. Dodatkowo zainteresuj się działaniami, które opisuję w poniższym zestawieniu. Zapraszam 🙂

1. Prowadzenie profili w social mediach – wielu firmom zależy na tym, aby być widocznym w social mediach dla swoich potencjalnych klientów. Zależy im na interakcji, byciu atrakcyjnym, dostępnym dla mas, ale nie potrafią poruszać się w tym specyficznym środowisku jakim są social media, albo twierdzą, że kosztuje to ich zbyt wiele czasu. Wtedy pojawiasz się Ty ubrany cały na biało i składasz propozycję prowadzenia fanpage’a. Zrobiłem research dotyczący zarobków. Na początek można liczyć na 10-15 pln za wpis. Do tego oczywiście konieczność utrzymania interakcji z klientami.

2. Copywriting – chodzi o pisanie artykułów na zlecenie firm. Mam tu na myśli pisanie nieskomplikowanych treści. Nie jest to prosty kawałek chleba, ale jeśli masz czas i zapał to nawet na tym da się dorobić. Moja przygoda z copywritingiem trwała 2 lata, pisałem przede wszystkim wieczorami, w czasie poza służbą. Jeszcze wtedy komendanci wydawali zgodę na dodatkowe zajęcia. Używałem strony goodcontent.pl, która łączy firmy/ osoby poszukujących wykonawców do napisania tekstu, z “pisarzami”. Ceny za tekst wahają się od 3 pln, za krótką formę około 1 000zzs. Nawet do 15 pln za dłuższe teksty.

3. Wydawaj produkty – możesz wydawać całkowicie bezkosztowo swoje własne produkty na platformie Amazon. Możesz m.in. zająć się tworzeniem unikatowych okładek na zeszyty, tworzeniem kolorowanek dla dzieci, oraz wiele innych ciekawych produktów. Jeśli masz ochotę zgłębić tę kwestię to koniecznie zajrzyj do kursu, który rozwiewa wszystkie wątpliwości i daje odpowiednie podstawy.

4. Inwestycje – ten etap tak, jak już kiedyś wspominałem należy poprzedzić zdobyciem i odłożeniem kapitału, a przede wszystkim przyswojeniem ogromu wiedzy. Dopiero wtedy możesz zacząć działać. Najniższy próg wejścia jest na rynku kryptowalut. 

Czytaj także: Kryptowaluty – krok po kroku

5. Tłumaczenia – możesz świadczyć usługi tłumacza. Nie mam tu na myśli działalności tłumacza przysięgłego, czy kogoś z certyfikatami, ale proste tłumaczenia. W kraju działają tysiące firm, z których większość prowadzi handel międzynarodowy. Może to być interesujące, gdyż tłumaczenie z języków powszechnych np. angielskiego to koszt około 30 pln za stronę. Rzecz jasna czym język jest mniej popularny, tym stawki relatywnie wyższe.

6. Twórz grafiki – rejestrujesz się na jednym ze wspomnianych portali, opisujesz swoje umiejętności, dzielisz swoim portfolio. Niezbędna w tym celu jest podstawowa znajomość programów Gimp, oraz Canva. Za stworzenie baneru, szyldu, loga, czy innej grafiki możesz otrzymać od 50 – 100 pln.

7. Sprzedawaj koszulki – za pomocą platformy Merch by Amazon, masz możliwość tworzenia grafik/nadruków na koszulki. Działa to w ten sposób, że przez stronę Amazona dopasowujesz grafiki na koszulki. Całą resztą tj. nadrukiem, promocją, dystrybucją i sprzedażą zajmuje się Amazon. Dziecinnie proste. Bez wychodzenia z domu sprzedajesz na największym sklepie na świecie. Warto jednak wpierw zaznajomić się z wspomnianymi powyżej programami do tworzenia grafik, oraz znakomitym kursem Merch by Amazon.

8. Blogowanie – tworzenie i publikowanie treści w internecie powinno przede wszystkim być przyjemnością. Nie można jednak zaprzeczyć, że postaci takie, jak Michał Szafrański są w stanie na blogowaniu osiągać przychody wyrażane w milionach złotych. Żeby móc zacząć należy znaleźć platformę, szablon i wybrać tematy, o których będziemy pisać 🙂

9. Udzielanie korepetycji – będąc w domu możesz udzielać korepetycji zarówno stacjonarnie, lub też robić to za pośrednictwem skypa/zooma. Czym przedmiot bardziej specjalistyczny, a grupa docelowa starsza, tym stawki coraz wyższe. Obecnie za 1h korepetycji stawki wahają się w granicach 60 – 100 pln.

10. Działaj w e-commerce – chodzi tu o szeroko pojęty handel za pomocą internetu. Możesz stworzyć swój sklep internetowy, w którym będziesz sprzedawać towary, książki, ebooki. Nie jest to proste, gdyż musisz zbudować stronę, uczynić ją praktyczną i intuicyjną zarazem. Należy przy tym pamiętać, aby swój sklep zintegrować z istniejącymi systemami płatności. Jeśli jesteś ciekaw jak to zrobić i nie wbić się na minę to koniecznie odwiedź tę stronę internetową.

Te dziesięć propozycji to jedynie czubek góry lodowej, a propozycji działań nie wymagających od nas wyjścia z domu jest znacznie więcej. Jestem domatorem i w domowym zaciszu najlepiej ładuję swoje baterię, stąd też doskonale rozumiem skąd tyle pytań o formy pracy zdalnej. Niewykluczone, że wkrótce przedstawię inne zajęcia i branże 🙂

Przeczytaj także: Przyklejone metki, nadane etykietki…

Dziękuję, że przeczytałaś / przeczytałeś mój artykuł i proszę Cię bardzo o podzielenie się nim z Twoimi znajomymi. Im więcej osób z tego skorzysta, tym będę szczęśliwszy. I myślę, że im także może się on przydać. Dzielcie się na Facebooku, Instagramie, Twitterze, mailem – gdzie tylko chcecie i uznacie za stosowne. Zapraszam również do odwiedzenia mojego konta FB i zadawania pytań.

Pozdrawiam 🙂

7 Comments

  1. Bardzo ciekawa opcja. Warte podkreślenia jest również to, że prawie każde z przedstawionych działań można wykonywać bez konieczności zakładania działalności gospodarczej . Ciekawe rozwiązanie dla ludzi pracujących na etacie, a chcących zrobić coś po godzinach. Dzięki za komentarz:)

 1. Po pierwsze, do tekstu o Twoim okresie na wózku na pewno niedługo zajrzę. Jak może wiesz z mojego bloga, sam jestem niepełnosprawny ruchowo od urodzenia, więc osoby z podobnymi problemami od zawsze zajmują wyjątkowe miejsce w moim sercu 🙂

  Co do samej notki, prezentujesz tutaj dwie możliwości zarobkowe, z których samemu od dawna korzystam i na jednej z nich nawet całkiem nieźle idzie dorobić do renty inwalidzkiej 🙂

  Chodzi o tłumaczenia 🙂 Od dawna ogłaszam się, gdzie się da. Bez większych sukcesów, chociaż czasami coś się trafia. W moim przypadku kilkaset złotych piechotą nie chodzi, a radość z wykonywania wymarzonej pracy jest bezcenna 🙂

  Jako że dosyć dobrze znam angielski po czasie spędzonym w Stanach, często jestem namawiany też na udzielanie korepetycji. Problem w tym, że ja ogarniam angielski na poziomie native speakera, intuicyjnie. A w nauczaniu konieczna jest jeszcze dosyć dobra znajomość GRAMATYKI, która zawsze była dla mnie “czarną magią” 😀 Nie wiem, czy mam zadatki na nauczyciela…

  Pozdrawiam Cię serdecznie!

  1. Z kolei o blogowaniu nigdy nie myślałem w kategoriach takich zarobkowych. To dla mnie pasja i hobby, którymi chcę się dzielić 🙂 I nie wiem nawet, od czaego mógłbym zacząć, gdybym chciał zarabiać na tak niszowej w sumie tematyce jak moja 🙂

  2. Super, że podejmujesz się działań, które opisuje w tekście. Zarówno na tłumaczeniach, jak i udzielaniu korepetycji można całkiem nieźle zarobić, z tym, że konkurencja również jest całkiem spora. Jeśli chodzi o korki to jestem pewien, że znalazł byś popyt na swoje usługi, gdyż wielu osobą zależy po prostu na podszlifowaniu języka, powtórzeniu słówek, zwrotów i przełamaniu lęku przed rozmową w języku obcym. Dziękuję Ci za komentarz:)

 2. Reblogged this on Broken MIND BLOG i skomentował(a):
  Ciekawe propozycje pracy przez internet, niektórych nie mogę podjąć z przyczyn zdrowotnych no i trzeba mieć zdolności np graficzne. Usiłuje rozkręcić 2 Blogi, w tym jeden z recenzjami ale masę pracy przed mną. E-commerce nie ruszam. Na tłumaczenie jeszcze jestem za słaby ale tylko czekajcie! Chyba że SI nas pokona. Prowadzenie stron firmowych hmm chyba nie potrafię ale z chęcią bym poczytał artykuł na ten temat z przykładami.
  Jeszcze zarobię na swojej wiedzy tylko zwalniają mnie choroby o których też muszę się dokształcać… Time time time.
  A w inwestycjach skromnie ale działam.
  😉

Leave a Reply