Burza wokół kościoła!

wiadomosci.dziennik.pl

Kilka dni temu obejrzałem w tv część kazania, jakie wygłosił Tadeusz Rydzyk podczas mszy rocznicowej Radia Maryja. Po tym, co usłyszałem naszła mnie jedna bardzo przykra refleksja. Zapragnąłem bardzo szybko sięgnąć po komputer i dosadnie napisać, co sądzę na temat jego wypowiedzi. Wziąłem jednak kilka głębszych oddechów i postanowiłem się z tym przespać i przemyśleć. Dziś już na chłodno i rzeczowo opiszę Wam jak ja odbieram jego słowa, a także jak widzę sytuację Kościoła Katolickiego w naszym kraju.

Przeczytaj także: Oszczędzaj, inwestuj, działaj! #2

Mówiąc w olbrzymim skrócie sytuacja naszego kościoła jest niesamowicie zła. Od lat stoimy nad przepaścią i szczerze powiedziawszy marzę, żebyśmy wreszcie w charakterze instytucjonalnym zrobili ten przysłowiowy krok naprzód.

To jest absurd, że jurysdykcją podlegamy Watykanowi, ale to nasi hierarchowie kościelni czują się jak “król na zamku”. Ludzie Ci są totalnie oderwani od rzeczywistości i na swój dziwny, patologiczny sposób odbierają otaczającą ich rzeczywistość.

Wypowiedź, Rydzyka, do której odnosiłem się na wstępie dotyczyła aktów pedofilii, jakich dopuszczali się księża. Z tym jednak, że podczas całego kazania, ani razu nie użył słowa pedofilia, a tym bardziej przestępstwo. Ba, nie poruszono nawet tematu ofiar, ich cierpienia i dramatów, z jakimi muszą te osoby sobie radzić. Będąc często napiętnowanym przez społeczeństwo ślepo zawierzające duchownym.

“Którz nie ma pokus?!” Pyta retorycznie Rydzyk. Jeszcze raz powtórzę. Patologia!

Pokusa człowieku to jest jakaś drobnostka typu:

– zjem kawałek czekolady, chociaż postanowiłem trzymać dietę.

– odpuścić wyjście do kościoła, bo miałem ciężki tydzień w pracy.

– opędzlować przy niedzielnym stole 2 kotlety za dużo.

Pedofilia, molestowanie, zgwałcenie to jest do cholery przestępstwo. To jest właśnie to zło, które widujecie we wszystkich tylko nie w sobie drodzy duchowni.

Nie zgodzę się również ze słowami innego księdza, który twierdził, że wszelkie naruszenia przepisów prawa księża powinni rozpatrywać w swoim gronie. Przed komisją zwołaną indywidualnie przez episkopat. Paranoja! Idąc tym tropem to rozwiążmy całą władzę sądowniczą. Niech górników karzą górnicy, elektryków elektrycy, a piekarzy… Ich organ, mogący zwać się chociażby Wielkim Bochenkiem!

Btw. Człowiek, który wygłasza takie herezje nie zasługuje na nazywanie go “ojcem”. Mam nadzieję, że redemptoryści, jako zgromadzenie, do którego przynależy Rydzyk stosownie go ukarzą. Bo takie pitolenie źle działa na wszystkich, a tym bardziej pogarsza stan ofiar, które patrząc na ten cyrk widzą polityków partii rządzącej – w tym tych odpowiadających za wymiar sprawiedliwości, którzy przyklaskują słowom mówcy!

Na dokładkę mogę Wam powiedzieć o wydarzeniach mających miejsce w archidiecezji wrocławskiej. Ksiądz, który pełnił tam posługę dopuścił się zgwałcenia 13-latka. Adwokat diecezji domaga się odszkodowania za strony ofiary twierdząc, że gdyby nie chciał to by nie uczestniczył w wyjazdach z tym księdzem pedofilem.

13-latek, dziecko jawne zrzucanie odpowiedzialności za czyn pedofilski na ofiarę.

Widzisz i nie grzmisz!

Na koniec powiem, że z roku na rok patrzę na kościół w Polsce z coraz większym obrzydzeniem i aż boję się pomyśleć, w jakim kierunku to zmierza.

Najpewniej za jakiś czas wierni całkiem odejdą od kościoła, bo jak można słuchać pouczeń kogoś, kto żyje w jeszcze większym grzechu niż my sami. Powróćcie do któregoś z wcześniejszych wpisów blogowych i przeczytajcie, jakie perełki z duchownymi w roli głównej miałem okazję widywać.

Podczas ostatniego spisu powszechnego ponad 90% społeczeństwa zadeklarował, iż jest osobami wierzącymi, ale jedynie 40% określiło się mianem praktykujących. Trzymając się słów Rydzyka i spoglądając w przyszłość, jaką rolę będzie odgrywał kościół w Polsce? Ciekawe, nieprawdaż?

Zapoznaj się także: Czy w odniesieniu do finansów zjawisko pseudo-coachingu może być szkodliwe?

Dziękuję, że przeczytałaś / przeczytałeś mój artykuł i proszę Cię bardzo o podzielenie się nim z Twoimi znajomymi. Im więcej osób z tego skorzysta, tym będę szczęśliwszy. I myślę, że im także może się on przydać. Dzielcie się na Facebooku, Instagramie, Twitterze, mailem – gdzie tylko chcecie i uznacie za stosowne. Zapraszam również do odwiedzenia mojego konta FB i zadawania pytań.

Pozdrawiam 🙂

3 Comments

 1. To w nawiązaniu do Twojego zdziwienia w inny tekście, że rodzice “straszą” swoje dzieci policjantem podsumuję, że słusznie robią co do tych w czarnych strojach. I nie staraj się tłumaczyć i uzasadniać np. jak to robią rzecznicy obu instytucji. Zużycie gazu podczas protestów “agresywnych” kobiet a “pokojowo” świętujących w marszu niepodległości, złamana ręka 17 latki czy nalot na dom 14 latka itd. No i obrona kościołów pomników i domu prezesa. A Rydzyk od lat nietykalny dla purpuratów i zbyszka. Swoi jego nie tykają on ich chwali i chwalić nakazuje. Możesz napisać jaka jest zasada co do odległości z której można “psikac” gazem i w jaka część ciała? Trzymaj się zdrowo i ciepło. Pozdrawiam 🙂

  sob., 12 gru 2020, 22:51 użytkownik TAKI JEST ŚWIAT napisał:

  > takijestwiat posted: ” wiadomosci.dziennik.pl Kilka dni temu obejrzałem w > tv część kazania, jakie wygłosił Tadeusz Rydzyk podczas mszy rocznicowej > Radia Maryja. Po tym, co usłyszałem naszła mnie jedna bardzo przykra > refleksja. Zapragnąłem bardzo szybko sięgnąć po komputer i” >

  1. Dzięki za komentarz. Szanuję opinię innych ludzi i doskonale rozumiem do czego zmierzasz. We wcześniejszych wpisach odnosiłem się już do kwestii, którą poruszasz. Wspominałem, że w każdej branży znajdują się jakieś “aberracje”. Nie inaczej jest z moją firmą. Nie zamierzam bronić osób jawnie popełniających błędy. Pisałem już kiedyś i napomnę ponownie, że za każdy przejaw łamania prawa należy ponieść konsekwencje prawne.
   Na koniec dopowiem, iż prawda nie zawsze wygląda tak jak przedstawia to tv.
   Pozdrawiam.

Leave a Reply