Osiągany sukces, a osobowość

Kilka dni temu mój serdeczny przyjaciel przekonał mnie do zrobienia testu osobowości. Początkowo podszedłem do tego bardzo sceptycznie zastanawiając się nad sensem tego działania. Postanowiłem jednak zaryzykować.

Wszedłem na stronę: https://www.16personalities.com/

Na stronie tej należy odpowiedzieć na serię kilkudziesięciu pytań, całość zajmuje około 15 minut. Wykonanie tego zestawu mówiąc bardzo ogólnikowo – otwiera oczy.

Można by zadać pytanie – po co to, komu? Otóż, po to by lepiej poznać samego siebie.

Dla mnie osobiście miało to dodatkową wartość, gdyż oprócz możliwości pogłębienia wiedzy na temat siebie samego uzyskałem wiedzę na temat pozostałych typów osobowości, co jest bardzo cenne i użyteczne również ze względu na wykonywany zawód funkcjonariusza Policji.

Typy i rodzaje osobowości są 4, odpowiednio – strażnicy, dyplomaci, analitycy i odkrywcy.

Każdy z typów jest unikatowy i niezmiernie ciekawy. Sam test jest bardzo rozwijający i poszerzający horyzonty. Dodatkowo po jego wykonaniu dostajemy informację, kto ze znanych osób świata – finansów, kina, mody – również posiada konkretny typ osobowości. 

Podtypy osobowości to:

 • Strażnicy [logistyk, obrońca, wykonawca, doradca],
 • Dyplomaci [protagonista, rzecznik, pośrednik, działacz],
 • Analitycy [architekt, logik, dowódca, dyskutant],
 • Odkrywcy [wirtuoz, poszukiwacz przygód, przedsiębiorca, animator].

Zgodnie z wynikiem testu, mój typ osobowości to protagonista, zgodnie z opisem są to:

„naturalni liderzy, pełni pasji i charyzmy. Stanowią około dwa procent społeczeństwa i często zostają politykami, trenerami lub nauczycielami, docierając do innych i inspirując ich do osiągania celów i czynienia dobra w świecie. Dzięki swojej naturalnej pewności siebie, która rodzi wpływowość, Protagoniści czerpią dumę i radość z prowadzenia innych ku wspólnej pracy na rzecz doskonalenia samych siebie i społeczności”

Znani ludzie również należący do tej grupy to m.in.: Barack Obama, Ben Afflec, Sean Connery, Jennifer Lawrence i Oprah Winfrey.

Jeszcze raz, polecam wykonanie tego testu. Jest on całkowicie darmowy, wiec argument ceny wszystkim sceptykom wytrącam z rąk. Traktujcie go w ramach ciekawostki i możliwości zgłębienia swojego charakteru. Do dzieła!

Artykuł wart uwagi: Pobyt w Szkole Policji

Dziękuję, że przeczytałaś / przeczytałeś mój artykuł i proszę Cię bardzo o podzielenie się nim z Twoimi znajomymi. Im więcej osób z tego skorzysta, tym będę szczęśliwszy. I myślę, że im także może się on przydać. Dzielcie się na Facebooku, Instagramie, Twitterze, mailem – gdzie tylko chcecie i uznacie za stosowne. Zapraszam również do odwiedzenia mojego konta FB i zadawania pytań.

Będę niezmiernie wdzięczny, jeśli wesperz moje działania za pośrednictwem platformy Patronite.  Z góry dziękuję!

Pozdrawiam!

2 Comments

 1. Czy dla rozwiązujacego test musi być “marchewka” jako dowartościowanie i nagroda? O tych wymienionych “sławnych” wiemy tyle, ile sami ujawnią lub plotkarskie portale przekażą, jeżeli nie znamy ich osobiście. A już dla mnie “super sprawą” po poznaniu wyników testu jest nasze dopasowywanie się. Jesteśmy jacy jesteśmy i nie dajmy się wtłaczać w jakieś “ramy” czy “szufladki”. Testy osobowości traktuję jako zabawę. Pozdrawiam

  1. Super, że wykonanie testu traktujesz w kategorii zabawy. Jak pisałem dla mnie jest to narzędzie do poznania siebie, a przede wszystkim zaspokojenie ciekawości. Te sławne osoby to wyłącznie forma ciekawostki.
   Dzięki za komentarz.
   Pozdrawiam

Leave a Reply