Kryptowaluty to przyszłość!

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

W roku 2020 opisywałem Wam jakie działania podejmuje, aby zwiększać swoje oszczędności i stan posiadania. Na przestrzeni minionego roku tamten wpis, a dokładnie mój portfel został uzupełniony o jeszcze jedno aktywo jakim to ostatniej jesieni stały się kryptowaluty.


Za sprawą kilku twórców youtubowych, kilku kursów krypto tradingu zakupiłem i dorzuciłem do portfela 2 kryptowaluty. Wiodąca to najstarsza z kryptowalut Bitcoin – 70%, Ethereum – 30%. Bitcoin stanowił lwią część z uwagi na swoją pozycję, kapitalizację, ugruntowaną pozycję, ale przede wszystkim za sprawą wejścia na ten rynek wielkich instytucji, których przyjście zwiastowało wzrosty. Za wyborem Ethereum stały dobre recenzje, predykcje ekspertów, ale także whitepaper.


Oczywiście wszystko odbyło się po wcześniejszym zrobieniu gruntownego researchu zgodnie z moimi zasadami. Przede wszystkim z uwzględnieniem potencjalnego ryzyka i zmian rynku krypto. Zainwestowane tam oszczędności są ulokowane ze spokojem – tzn. jeśli to stracę nic się nie stanie – żona mnie nie ukatrupi.


Wszystkie zawarte w tym wpisie informacje nie są poradą inwestycyjną. Zebrane tu informacje to wyłącznie moje subiektywne zdanie. Pamiętajcie o tym, gdyż inwestycje to poważna sprawa i to tylko Wy ponosicie ich konsekwencje.

Gdy dokonywałem swoich pierwszych zakupów jeszcze w 2020 roku BTC kosztowało 17 600 USD, ETH około 500 USD. W tym roku widząc kwietniowe ATH na Bitcoinie i nieomal 65 000 USD przeżywałem istne katusze, ale zdołałem wytrzymać wietrząc jeszcze większe wzrosty. Spadki, które nastąpiły w kolejnych miesiącach wykorzystałem do celów zakupowych i akumulowałem.


Nie należę do ekspertów analizy technicznej, zdecydowanie bardziej preferuje analizę fundamentalną i kierowanie się zwykłym zdrowym rozsądkiem.

Najważniejsze w tym wszystkim jest oczywiście stałe pogłębianie wiedzy i edukowanie. Nie należy inwestować w kryptowaluty pod wpływem impulsu, tylko dlatego, że zrobił to szwagier, że powiedziała nam o tym sąsiadka, albo co gorsza gadająca głowa z tv.


Nim wybierzemy się na zakupy należy solidnie przyjrzeć się krypto-projektom, sprawdzić ich użyteczność i wyciągnąć wnioski, które z nich realnie mogą zmienić naszą rzeczywistość.


Podczas transakcji osobiście korzystam wyłącznie z naszej rodzimej, polskiej giełdy kryptowalut – BitBay. Mam tu wszystkie najważniejsze i najpotrzebniejsze projekty kryptowalutowe, oraz najistotniejsze spośród altcoinów.

W razie potrzeby BitBay zapewnia nam możliwość korzystania z giełdy w języku ojczystym, obrotu walutą PLN. Mamy tam stały dostęp do supportu, który udzieli odpowiedzi na wszelkie trapiące nas pytania.

Serdecznie zachęcam do sprawdzenia ich oferty.


Podsyłam Wam link do rejestracji: https://auth.bitbay.net/ref/dBPOyHRciWgn


No i jeszcze jedno. Podczas zakupu krypto warto rozejrzeć się za portfelem zewnętrznym, na którym będziecie mogli bezpiecznie przechowywać Wasze kryptowaluty. Dla chcących zgłębić temat proponuję zerknąć do tego artykułu: https://bitcoin.pl/7-najlepszych-portfeli-kryptowalut-ktore-zainstalujesz-na-swoim-smartfonie


Zachęcam do wskoczenia do tego pociągu nim będzie za późno. Szczególnie, że jesteśmy przed największymi wzrostami.


Pozdrawiam. 

#TJŚ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.