Dziwny jest ten świat #1 Plakatowy hejt

W dniu wczorajszym od kilkorga z Was otrzymałem zdjęcie znajdujące się powyżej. Wiadomości były rzecz jasna okraszone o pytania: co o tym myślę?, jak się do tego odniosę?

Artykuł wart uwagi: Bestialski atak na interweniujących policjantów!

Zrobiłem research, przemyślałem całą sprawę i nie mogę znaleźć innych słów niż napisanie, że jest to po prostu złe i naganne.

Wielokrotnie pisałem, że nawet wśród policjantów zdarzają się jakieś czarne owce, które za swoje błędy czekają konsekwencje. Konsekwencje prawne wydane na podstawie orzeczenia Sądu. Tak, sądu! Nie jest to jednak powód, aby osoby nie mające zielonego pojęcia w określonych kwestiach bawiły się w domorosłych adwokatów i wydawały durne, niczym nie podparte osądy.

Co jednak jest gorsze, nie można piętnować rodzin osób dopuszczających się jakichkolwiek złych czynów/błędnych decyzji. Gdybyśmy tak czynili to rodziny osób popełniających wykroczenia/przestępstwa byłyby mieszane z błotem i z automatu odsyłane na margines społeczeństwa. Byłoby to przecież absurdalne. Takie postępowanie nie stoi na najwyższym poziomie i wprost informuje o inteligencji czyniącej tak osoby…

Ustaliłem, że zdjęcie zostało wywieszone w Izbie Przyjęć, Szpitala MSWiA w Katowicach. Osoba, która tego się dopuściła to były już ratownik medyczny. Cieszę się, że tak szybko wyciągnięto wobec niego konsekwencje. Brawa dla Dyrekcji.

Zastanawiam się gdzie ten zagorzały przeciwnik policji szukałby pomocy, gdyby jego lub jego rodzinę spotkała jakaś krzywda. U wojska? Może u innych ratowników? Mam pomysł u jednostek specjalnych – WOT-u? Nic z tych rzeczy – tylko u nas. Tylko u funkcjonariuszy w granatowych mundurach!

W swoim życiu zawodowym wielokrotnie udzielałem pomocy ratownikom medycznym. Podczas gdy mieli do czynienia z kimś chorym psychicznie, kimś naruszającym ich nietykalność cielesną. Zawsze byliśmy na miejscu!

Wywieszając ten plakat, człowiek ten zapomniał, że zarówno Ratownicy Medyczni i Policja to tzw. budżetówka. Razem działamy na rzecz społeczeństwa i wspólnie pomagamy ludziom. A no i najważniejsze – płaci nam ten sam podmiot.

Przeczytaj również: Strajk o dwóch twarzach!

Dziękuję, że przeczytałaś / przeczytałeś mój artykuł i proszę Cię bardzo o podzielenie się nim z Twoimi znajomymi. Im więcej osób z tego skorzysta, tym będę szczęśliwszy. I myślę, że im także może się on przydać. Dzielcie się na Facebooku, Instagramie, Twitterze, mailem – gdzie tylko chcecie i uznacie za stosowne. Zapraszam również do odwiedzenia mojego konta FB i zadawania pytań.

Pozdrawiam Wszystkich Ratowników i Funkcjonariuszy! 🙂

4 Comments

 1. Taka radosna twórczość jak na tym zdjęciu to niestety efekt urabiania przez przekazy medialne. Nasłuchał się ktoś rozmaitych nieodpowiedzialnych politykierów w telewizji – którzy swoimi bredniami usiłują emocjonalnie rozhuśtać opinię publiczną, ponieważ ludźmi, którzy kierują się emocjami, najłatwiej jest manipulować – i pomyślał, że to wszystko jest naprawdę. Do czego prowadzi takie huśtanie nastrojami, przekonał się Trump w USA po ataki na Kapitol, i z podkulonym ogonem wycofywał się ze swojej wcześniejszej gadaniny. Tyle że było za późno, bo krew już zdążyła się polać.

  1. Całkowicie się z Tobą zgadzam. Prowadząc dyskurs w kraju politycy celowo polaryzują społeczeństwo. Niektórym jednak zbyt mocno się to udziela. Dziękuję za Twój komentarz.

 2. Zawsze będę przytaczać przykład mojej współpracownicy. Chciała by zabrać ja na policję i tłumaczyć rozmowę, bo sama języka nie zna. Więc przebieram się po pracy, bo chce jakoś wśród ludzi wyglądać, a pracę mam brudna, a ona do mnie “do psów się przebierasz?” te “psy” miały potem szukać jej zaginionego roweru. Na szczęście koleżanka nie miała nigdzie zapisanego numeru ramy, więc “psy” powiedziały ze nie da się odnaleźć roweru. Kolor i marka to za mało. Jak z samochodem.

  1. Przykład dosyć brutalny, ale niestety prawdziwy. Na kanwie tego co przekazują media na Policję zewsząd wylewa się dużo żółci i goryczy. Gdy zaś dzieje się komuś krzywda biegnie się krzycząc wniebogłosy “ratunku, niech ktoś wezwie policje”.

   Można za kimś nie przepadać, ba – nawet nie znosić, ale elementarny szacunek i kultura osobista to coś co wynosimy z domu i każdemu bez wyjątku należy go okazywać.
   Dzięki za komentarz.

Leave a Reply